Kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej

kredyt konsolidacyjnyKiedy zaczynamy myśleć o kredycie konsolidacyjnym? Ano wtedy, kiedy obecne nasze zobowiązania zaczynają się piętrzyć – jest ich coraz więcej. Są kredyty bankowe (hipoteczne, gotówkowe, samochodowe), są pożyczki na drobne wydatki, co prowadzi do tego iż miesięczna wypłata przestaje nam wystarczać.

Tutaj pojawia się alternatywa, która brzmi kredyt konsolidacyjny. Czym jest? Zapewne wielu z Was już wie, jeśli dotąd nie poznałeś pojęcia kredytu konsolidacyjnego, warto poczytać na ten temat tutaj <—

W poprzednich artykułach wspominaliśmy także, ze kredyt konsolidacyjny nie może być zaciągnięty w banku w przypadku gdy jesteśmy na liście BIK lub innej instytucji monitorującej sytuacje dłużników. Jednak dziś powstały nowe pytania, czy można wziąć kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej (nie mając zdolności kredytowej).

Co oznacza brak zdolności kredytowej? To nic innego jak sytuacja w której kredytobiorca nie ma odpowiednio wysokich warunków (lub ich całkowity brak), ma zbyt duże wydatki w przeciwieństwie do dochodów.

Czy zatem bank udzieli nam kredytu w takiej sytuacji? A zatem bank prawdopodobnie odmówi nam współpracy. Jeśli straciliśmy zdolność kredytową gdyż nie mamy dochodów, połączenie zobowiązań i zmiana warunków kredytu prawdopodobnie wiele nie zmieni (przynajmniej tak widzi to bank). W tym przypadku zostają nam tylko firmy pozabankowe, które nie przywiązują uwagi ani do obecności w BIK ani do zdolności kredytowej.

Tagi: , , ,

Odpowiedzi: 2 do wpisu “Kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej”

  1. stefan pisze:

    potszebuie 15000 ty na uruhomienie firmy prosze opomoc dzienkuie

  2. Ika pisze:

    Witam !
    Poszukuję kredytu konsolidacyjnego bez zdolności kredytowej na kwotę 200000,-. Kredyt spłacę w ciągu 10 lat, a może i prędzej. Mam do spłacenia kredyt hipoteczny 122000,- ; kredyt gotówkowy 52000,-; 15000,- limit kredytowy w koncie ; 6000,-3 karty kredytowe.
    Jest na emeryturze i dodatkowo prowadzę działalność gospodarczą. Proszę o kontakt na mojego e-maila

Zostaw odpowiedź